جزوه و کتاب های رایگان پایتون
زمان مطالعه: 15 دقیقه از 5

جزوه و کتاب های رایگان پایتون

بهترین منابع یادگیری پایتون

The best resources for learning Python

در این مقاله بهترین کتاب ها برای یادگیری پایتون را از طریق مجموعه ای از نقد و بررسی کتاب ها معرفی می کنیم. هر بررسی به شما طعمی از کتاب، موضوعات تحت پوشش و زمینه مورد استفاده برای نشان دادن آن موضوعات را می دهد. بسته به سبک و نحوه ارائه کتاب ها، پیشینه خوانندگان و همچنین عوامل دیگر، کتاب های مختلف با افراد مختلف طنین انداز می شوند. پایتون یک زبان برنامه نویسی شگفت انگیز است. این می تواند تقریباً برای هر کار برنامه نویسی اعمال شود، امکان توسعه سریع و اشکال زدایی را فراهم می کند، و پشتیبانی از آنچه مسلماً استقبال کننده ترین جامعه کاربر است را به ارمغان می آورد.شروع کار با پایتون مانند یادگیری هر مهارت جدیدی است: مهم است که منبعی را پیدا کنید که با آن ارتباط برقرار کنید تا یادگیری شما را راهنمایی کند. خوشبختانه، هیچ کمبودی در کتاب‌های عالی وجود ندارد که بتواند به شما در یادگیری مفاهیم اولیه برنامه‌نویسی و ویژگی‌های برنامه‌نویسی در پایتون کمک کند. با وجود منابع فراوان، تشخیص اینکه کدام کتاب برای شرایط شما بهتر است دشوار است.

اگر در پایتون تازه کار هستید، هر یک از کتاب‌های مقدماتی پایه محکمی در اصول اولیه به شما می‌دهد.همچنین می توانید دوره آموزش برنامه پایتون ما که از مقدماتی تا پیشرفته را شامل می شود همچنین دارای چشتیبانی انلاین 24 ساعته و پروژه محور است تهیه کنید. دوره آموزش پایتون از مبتدی تا پیشرفته ما کامل ترین دوره ای است که تا الان برگزار شده است . یا شاید بخواهید پایتون را با فرزندتان یاد بگیرید یا شاید به گروهی از بچه ها پایتون را آموزش دهید. برای منابعی که مخاطبان جوان‌تر را هدف قرار می‌دهند، بهترین کتاب‌های پایتون برای کودکان را بررسی کنید.همانطور که در سفر پایتون پیشرفت می کنید، برای به حداکثر رساندن کارایی کد خود می خواهید عمیق تر کاوش کنید. بهترین کتاب‌های میانی و پیشرفته پایتون بینشی را به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های پایتون خود را ارتقا دهید و به شما این امکان را می‌دهد که به یک Pythonista متخصص تبدیل شوید.پس از خواندن این بررسی‌ها، اگر هنوز مطمئن نیستید که کدام کتاب را انتخاب کنید، ناشران اغلب یک فصل یا بخش نمونه ارائه می‌کنند تا نمونه‌ای از آنچه کتاب ارائه می‌دهد به شما ارائه دهند. خواندن نمونه ای از کتاب باید نماینده ترین تصویر را از سرعت، سبک و انتظارات نویسنده به شما ارائه دهد.
Python Cookbook

کتاب آشپزی پایتون

اگر برای نوشتن برنامه‌ها در پایتون 3 به کمک نیاز دارید یا می‌خواهید کدهای قدیمی‌تر پایتون 2 را به‌روزرسانی کنید، این کتاب آشپزی رایگان پایتون  دقیقاً همان چیزی است که پشنهاد شده است.این کتاب پر از دستور العمل های عملی است که با پایتون 3.3 نوشته و آزمایش شده است، این کتاب رایگان منحصر به فرد برای برنامه نویسان با تجربه پایتون است که می خواهند بر ابزارها و اصطلاحات مدرن تمرکز کنند.در داخل این کتاب، دستور العمل‌های کاملی برای بیش از ده‌ها موضوع پیدا خواهید کرد که زبان اصلی پایتون و همچنین وظایف مشترک در طیف گسترده‌ای از حوزه‌های کاربردی را پوشش می‌دهد. هر دستور غذا حاوی نمونه‌های کدی است که می‌توانید بلافاصله در پروژه‌های خود استفاده کنید، همراه با بحث در مورد چگونگی و چرایی کارکرد راه‌حل  ها است .
اگر خواستید دوره برنامه نویسی هم در کنار دوره  آموزش پایتون اموزش ببیند به دوره برنامه نویسی ما می توانید مراجعه کنید دو دوره برنامه نویسی داریم اولی دوره مقدماتی برنامه نویسی است و دومی دوره پیشرفته برنامه نویسی است همه دوره های ما پروژه محور و دارای پشتیبانی انلاین است همچنین بعد از فراگیری دوره های ما می توانید تسلط کامل به مباحث به روز داشته باشید زیر دوره ها انلاین است.

Hadoop with python

hadoop با پایتونHadoop بیشتر به زبان جاوا نوشته شده است، اما استفاده از سایر زبان های برنامه نویسی با این چارچوب ذخیره سازی و پردازش توزیع شده، به ویژه پایتون را منتفی نمی کند. Zachary Radtka و Donald Miner، نویسنده کتاب O'Reilly MapReduce Design Patterns، شما را با مفاهیم اساسی  Hadoop، MapR Pig و Spark آشنا می کند. که بر اساس تجربیات او به عنوان یک توسعه دهنده MapReduce است.در این کتاب الکترونیکی رایگان و کوتاه و مختصر پایتون، نحوه استفاده از Python با سیستم فایل توزیع شده Hadoop (HDFS)، MapReduce، Spark، پلتفرم Apache Pig و خط لاتین Pig و چارچوب محاسباتی خوشه Apache Spark را خواهید آموخت.

How to Make Mistakes in Python

چگونه در پایتون اشتباه کنیمشرح:
حتی بهترین برنامه نویسان نیز اشتباه می کنند و مایک پیرنات، برنامه نویس باتجربه، سهم خود را در طول 15+ سال با پایتون انجام داده است. برخی از اشتباهات ساده و احمقانه بوده اند بقیه اشتباهات شرم آور و کاملاً پرهزینه بودند. در این کتاب الکترونیکی رایگان پایتون، او برخی از به یاد ماندنی‌ترین اشتباهات خود را تشریح می‌کند و لایه به لایه آن‌ها را جدا می‌کند تا دقیقاً آنچه را که اشتباه رخ داده است، آشکار کند.برای مثال، می‌توانید هر بسته شخص ثالثی را نصب کنید که جالب به نظر می‌رسد و در نهایت با یک آشفتگی درهم می‌آید که هیچ چیز درست کار نمی‌کند. یا می توانید تستی بنویسید که بتواند ساخت را خراب کند. مایک هر دو را انجام داده و خیلی بیشتر.
با اجتناب از این گام‌های اشتباه، می‌توانید اشتباهات واقعاً مهمی مرتکب شوید، اشتباهاتی که هنر برنامه‌نویسی را ارتقا می‌دهند. همچنین همراه خوبی برای یکی دیگر از دوره‌های  پایتون از سایت ما،  پایتون برای مبتدیان  تا پیشرفته مطلق است، که من آن را به بسیاری از خوانندگان خود برای یادگیری پایتون توصیه کرده‌ام.


Functional Programming in Python

برنامه نویسی تابعی در پایتون
پایتون یک زبان برنامه نویسی تابعی نیست، اما یک زبان چند پارادایم است که اجرای برنامه نویسی تابعی را آسان می کند و به راحتی با سایر سبک های برنامه نویسی ترکیب می شود. در این کتاب رایگان پایتون، دیوید مرتز، نویسنده پردازش متن در پایتون، جنبه‌های کاربردی زبان را بررسی می‌کند و اشاره می‌کند که کدام گزینه‌ها به خوبی کار می‌کنند و به طور کلی باید کدام گزینه‌ها را رد کنید.دیوید مرتز راه هایی را برای جلوگیری از کنترل جریان به سبک دستوری پایتون، تفاوت های ظریف توابع قابل فراخوانی، نحوه کار  با تکرارکننده ها و استفاده از توابع مرتبه بالاتر توضیح می دهد. همچنین چندین کتابخانه شخص ثالث پایتون را که برای برنامه نویسی تابعی مفید هستند در این کتاب برنامه نویسی تابعی پایتون رایگان یاد خواهید گرفت.
جهت فراگیری دوره برنامه نویسی وب، طراحی سایت از مقدماتی تا پیشرفته ( پروژه محور) و همچنین دوره ها برنامه نویسی مقدماتی طراحی سایت HTML5 CSS3 BOOTSTAP و.... می توانید از سایت ما تهیه کنید دوره های ما همه دارای پشتیبانی انلاین است که در اخر دوره مدرک معتبر ارت سافت تقدیم شما می شود.


Picking a Python Version: A Manifesto

انتخاب یک نسخه پایتون: یک مانیفست


دانلود


این کتاب الکترونیکی رایگان پایتون شما را از طریق درخت تصمیم گیری ضمنی در انتخاب نسخه پایتون، پیاده سازی و توزیع مناسب برای شما راهنمایی می کند. شایستگی هر یک از این انتخاب ها را می سنجد و بحث می کند و دلایل وجود هر گزینه را به طور خلاصه مورد بحث قرار می دهد.

20 Python Libraries You Aren't Using

20 کتابخانه پایتون که از آنها استفاده نمی کنید