پایتون چیست؟
زمان مطالعه: 2 دقیقه از 5

پایتون چیست؟

تاریخچه زبان برنامه نویسی پایتون

 به تکامل قابل توجه پیتون توجه کنید و یاد بگیرید که چگونه تبدیل به یک زبان برنامه نویسی برجسته و محبوب در دنیای فناوری شد.

 پایتون یک زبان برنامه نویسی مترجم، شی گرا و سطح بالا است که توسط Guido van Rusum ساخته شده است. فلسفه طراحی زبان زبان به خواندن و سادگی بودن کد تأکید می کند و آن را به عنوان یک انتخاب محبوب برای مبتدیان و توسعه دهندگان با تجربه تبدیل می کند.سفر پیتون در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ آغاز شد و از آن زمان به یکی از محبوب ترین و محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در دامنه های مختلف تبدیل شد.

 

تولد پایتون

 

ون رازوم، یک برنامه نویس هلندی، در دسامبر ۱۹۸۹ در طول تعطیلات کریسمس خود در مرکز مرکز و ویسکوند و Informatica (CWI) در هلند کار کرد. هدف او ایجاد یک زبان بود که خواندن، نوشتن و حفظ آن آسان بود.                                                                                  

پایتون در دنیای مدرن

                                                                                                

محبوبیت پایتون در طول سال ها به دلیل خوانندگی، سازگاری و سادگی استفاده اش رشد کرده است. این سنک واضح و ساده آن توسط توسعه دهندگان به خوبی مورد پسندبود زیرا نوشتن و کد را ساده تر می کرددر دسترس بودن یک کتابخانه استاندارد قابل اندازه و چند بسته شخص ثالث از طریق شاخص بسته بندی پایتون باعث افزایش پذیرش پایتون شد. این برنامه ها شامل توسعه وب هستند، تجزیه و تحلیل دادههوش مصنوعی، اسکریپت، اتوماسیون و بیشتر.

  

پایتون در عصر مدرن

 

پایتون تا سال ۲۰۱۰ به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل شده بود و از آن به بعد استفاده آن از آن زمان تاکنون رشد کرده است. جامعه و محیط های رشد پایتون با استفاده از این زبان توسط چندین کسب و کار فناوری اطلاعات، استارت آپ ها و سازمان های برای پروژه هایشان تقویت شد.

 

پایتون چه می گویند؟

 

ون رازوم به افتخار "مونتی پایتون" را به افتخار "مونتی پایتون" که از طرفداران آن بود، نام پایتون را گذاشت.با وجود آغاز های طنزآمیز، پایتون به یک زبان برنامه نویسی جدی و مهم که به پروژه ها و سیستم های مهم در سراسر جهان قدرت دارد، توسعه یافته است. با این حال، ارتباط سرگرم کننده با مونتی پایتون، یک ویژگی جذاب از گذشته پایتون است.

                                                                                       برای چه باید از پایتون استفاده شود؟

 

پایتون یک زبان برنامه نویسی قدرتمند و قابل استفاده است که می تواند برای اهداف مختلف استفاده شود. با این حال، شرایط متعددی وجود دارد که ممکن است بهترین گزینه نباشد. برخی از نمونه ها سیستم های زمان واقعی، نرم افزار مبتنی بر منابع، توسعه برنامه های تلفن همراه، تجارت با فرکانس بالا، برنامه ریزی سطح سیستم، نرم افزار حافظه، بازی های تلفن همراه یا کنسول و برخی از الگوریتم های رمزنگاری هستند.با این حال، به خاطر داشته باشیم که استفاده از کتابخانه ها و ابزارهای صحیح می تواند به غلبه بر محدودیت های پایتون کمک کند. انتخاب زبان برنامه نویسی در نهایت بستگی به نیازهای پروژه، تجربه تیم ها و اهداف توسعه دارد. پایتون هنوز یک زبان خوب و کمک کننده است که می تواند به تنهایی یا در ترکیب با دیگر زبان ها برای انجام وظایف بسیاری استفاده شود.


دیدگاه و پرسش

مقالات مرتبط

دوره های برنامه نویسی جدید

تخفیف
برنامه نویسی پایتون از مقدماتی تا پیشرفته
تخفیف
دوره مقدماتی طراحی سایت
دوره مقدماتی طراحی سایت
25 ساعت 100 درس

17

(دانشجو)

5.0

( 1 نظر )
دوره کامل CSS3
دوره کامل CSS3
10 ساعت 55 درس

4

(دانشجو)

5.0

( 1 نظر )
دوره کامل PHP
دوره کامل PHP
10 ساعت 100 درس

1

(دانشجو)
دوره کامل HTML5
دوره کامل HTML5
10 ساعت 26 جلسه

1

(دانشجو)

شش مقاله اخیر